Żabi Dołek - noclegi w Dusznikach-Zdroju - pensjonat w górach

Dusznicki Expres
Ingredients: Turystyczna kolejka

Nie samym samochodem człowiek żyje. Owszem, w okolicach Zieleńca można się nim dość komfortowo poruszać, nie jest to jednak jedyna opcja. Alternatywą dla czterech kółek, będąc zapewne dla wielu z Was nie lada atrakcją, jest Dusznicki Express – turystyczna kolejka, której trasa wiedzie po najpiękniejszych zakątkach Zieleńca i Dusznik-Zdroju.
Przejażdżka naszą kolejką to sentymentalna podróż w głąb historii – najważniejszych miejsc i wydarzeń. Znajdujące się na trasie przystanki zaplanowane zostały tak, aby podróżni mieli czas i na chwilę relaksu, swobodną rozmowę, ale przede wszystkim na poznanie atrakcji naszych okolic. Odpowiednie tempo podróży umożliwia także robienie zdjęć, będąc jednak na tyle wystarczające, aby podróż można było urozmaicić o wycieczkę na zielenieckie tofowisko czy wizytę w zabytkowym kościółku z 1904 roku.

Dusznicki Express na trasie po Dusznikach-Zdroju („Trasa Duszniki”: Rynek – Park Zdrojowy – Podgórze – Park Zdrojowy – Rynek) kursuje w poniedziałki, wtorki, czwartki i niedzielę – pierwszy odjazd o godzinie 13:00, każdy następny co godzinę. Natomiast na trasie „Zieleniec” (Rynek – Park Zdrojowy – Torfowiska – Zieleniec – Rynek) kursy trwają od 1 lipca do 31 sierpnia w każdą środę, piątek, sobotę i niedzielę. Odjazdy o godzinie 10:00 (w sobotę i niedzielę) odjazdy o godzinie 14.30 (w środę, piątek i sobotę ), natomiast kursy powrotne odbywają się o 12.00 (sobotę i niedzielę ) a o 17.00 ( środę, piątek i sobotę) Bardzo ważna informacja dla sympatyków rowerów – na trasie do Zieleńca kolejka wyposażona jest w specjalną przyczepę umożliwiającą przewóz nawet 20 rowerów. Można więc zaplanować wypad do Zieleńca Dusznickim Expresem, z opcją powrotu do centrum Dusznik już na dwóch kółkach.

Cena kursów przedstawiają się następująco:
Trasa Duszniki-Zieleniec-Duszniki: bilet normalny 30 złotych, bilet ulgowy 20 złotych
Trasa Duszniki-Zieleniec oraz trasa Duszniki (miasto): bilet normalny 20 złotych, ulgowy 13 złotych (rower gratis).

Dla naszych gości rabat

Dusznicki Express to możliwość zwiedzenia naszych stron i podziwiania pięknych widoków w innej, mniej oczywistej, ale nie mniej atrakcyjnej formie. Oczywiście pod uwagę brać należy zmieniające się warunki atmosferyczne – w przypadku intensywnych opadów deszczu czy burzy, istnieje możliwość odwołania bądź przesunięcia kursu.

Jeśli więc nie mieliście jeszcze okazji przejechania się naszą turystyczną kolejką, gorąco do tego zachęcamy. W odróżnieniu od kolei tradycyjnej, naszej opóźnienia się nie zdarzają, a postoje w plenerze są raczej mile widziane. To co, widzimy się na przystanku, na dusznickim Rynku? Odjazd niebawem!

Wszelkie dodatkowe informacje otrzymacie pod numerem telefonu: 604 508 948 (Usługi turystyczne „BACA” – Rafał Bałęczny).

Aktualności i więcej informacji na: fb.me/dusznickiexpress


facebook twitter pinterest google-plus